Amnioderm vítězí u slovenských diabetologů

Štrbské pleso – Unikátní přípravek pro hojení chronických ran Amnioderm, který je určený především pro starší pacienty s diabetem, nedokrvenýma nohama nebo proleženinami, byl poprvé představen širší odborné diabetologické veřejnosti v rámci konference Diabetologických dní na Štrbském plese. Možnost biologické léčby, která nevyvolává žádné nežádoucí reakce u pacienta a v průběhu několika týdnů dokáže uzavřít i takové rány, které se léta nehojily, připadala mnohým doslova zázračná.

„Léčba pomocí amniové membrány vykazuje nesmírně povzbudivé výsledky,“ uvedl doc. MUDr. Emil Martinka, PhD., primář Národního diabetologického centra v Národním endokrinologickém a diabetologickém ústavu v Ľubochni na Slovensku. V rámci své odborné přednášky rozebral dopodrobna kazuistiky vyléčených pacientů a vyzdvihl zejména schopnosti epitelizace. “U pacientů, na kterých jsme přípravek aplikovali, defekty kůže přetrvávaly velmi dlouhou dobu. Už jen zjištění, že se v roky nereagujících ranách začíná něco dít, objevili se známky hojení a epitelizace na nových místech, je velmi nadějné,” doplnil doc. Emil Martinka.

Za svou práci a excelentní výsledky léčby byl oceněn Zlatou medailí Slovenskej lékarskej spoločnosti.

Slibné výsledky léčby ocenil ve své přednášce také MUDr. Arash Davani z Národního endokrinologického a diabetologického ústavu, který je jedním z nejlepších aplikačních center pro Amnioderm na Slovensku.

Léčivé vlastnosti Amniodermu vyvolaly mimořádný zájem odborné veřejnosti, o čemž svědčí pozvánky na další odborná sympozia a nabídky přednášek na dalších specializovaných konferencích a sympoziích.


AMNIODERM® je lyofilizovaný transplantát z lidské amniové membrány (dHAM), která je jedním z plodových obalů placent. Obsahuje velké množství proteinů, růstových faktorů, cytokinů a dalších specifických molekul přítomných v perinatálních tkáních. Využití nachází v péči o chronické i akutní rány – usnadňuje a zrychluje hojení, podporuje epitelizaci, redukuje jizvení a podporuje novotvorbu cév, má protizánětlivé a antibakteriální účinky. AMNIODERM® je zpracován procesem AMNIPUR®, patentovaným přístupem, který dovoluje zachovat důležité biologicky aktivní složky, a zároveň je naprosto bezpečný pro organismus.

Společnost BIOHEALING® vznikla jako spin off společnost díky výsledkům výzkumu mladých lékařů a vědců v Národním Centru Tkání a Buněk, kteří se vývoji věnovali posledních 5 let. Své zkušenosti získali při vývoji amniové membrány v oftalmologii od roku 2005. Výsledkem výzkumu je několik patentů, především pak zcela originální systém zpracování amniové membrány s názvem AMNIPUR®. Tento proces kombinuje čištění a dehydrataci při zachování maximálního množství bioaktivních molekul a naprosté sterility tkáně.

Více informací na www.amnioderm.info.